Praktický lékař, chirurgie

Lékař Teplice s.r.o.

Přístrojové vybavení

Magnetoterapie

Magnetoterapie

Nový přístroj pro magnetoterapii Biomag - léčba nejen pohybového aparátu pomocí magnetického pole, zejména vhodné pro bolesti zad, kloubů, doléčení poúrazových stavů, zlepšení prokrvení, snížení otoků, podpora hojení.

Více informací

 

EKG - sledování srdeční aktivity

EKG - sledování srdeční aktivity

K dspozici máme kvalitní EKG. Sledování srdeční aktivity. Vyšetření se využívá v rámci preventivních prohlídek, k předoperačnímu vyšetření a v akutních případech. Vyšetření je hrazeno zdravotní pojišťovnou.

ABI - měření kontíkových indexů

ABI - měření kontíkových indexů

Nízký ABI index je nezávislý ukazatel rizika rozvoje kardiovaskulárních onemocnění. Snížená hodnota je nejen indikátorem přítomnosti ischemické choroby dolních končetin (ICHDK), ale i významným prediktorem zvýšeného kardiovaskulárního rizika – úmrtí, ischemické choroby srdeční a ischémie mozku.

Infúzní terapie

Infúzní terapie

Infúzní terapie je ambulantní podání léků do žíly. Infúze pomáhají zejména při onemocnění páteře, bolesti kloubů. Podávají se při nedokrvení dolních končetin při ischemické chorobě a v dalších indikacích dle posouzení lékaře.

Pulzní oxymetrie

Pulzní oxymetrie

Jedná se o jednoduchou a neinvazivní metodu měření nasycení krve kyslíkem (tzv. saturace). Po přiložení přístroje ve tvaru kolíčku na prádlo na prst je během několika sekund k dispozici jak hodnota saturace krve kyslíkem, tak tepová frekvence. Normální hodnota saturace krve kyslíkem je 90 % a výše. Orientačně nás informuje o schopnosti srdce a plic dodávat do těla okysličenou krev. Vyšetření tedy indikujeme nejčastěji při dušnosti - ať již původu plicního (astmatický záchvat, zápal plic, těžký zánět průdušek, chronická obstrukční plicní nemoc), či srdečního (infarkt myokardu, plicní embolie).

CRP přístroj

Možnost odběru CRP s vyhodnocením do 3 min. -  C reaktivní protein, marker akutního zánětu, pomáhá odlišit virový zánět od bakteriálního (na ten účinkují antibiotika), jeho dynamika sleduje intenzitu zánětu a případný účinek antibiotik.

INR - měření krevní srážlivosti

Nový přístroj pro měření INR - sledování krevní srážlivosti u pacientů léčených Warfarinem. Poskytujeme našim klientům vyšetření hrazené zdravotní pojišťovnou - stanovení krevní srážlivosti. Po odběru kapky krve z prstu je výsledek do 3 min. ideální k monitorování účinnosti léčby Warfarinem.

Tlakový Holter

Tlakový Holter

Tlakový Holter neboli 24hodinové ambulantní monitorování krevního tlaku je přístroj, který se skládá z manžety připevněné na paži a krabičky připevněné na opasku okolo břicha. Manžeta se v pravidelných intervalech nafukuje a hodnoty naměřených tlaků se ukládají do paměti přístroje. Následně, po 24 hodinách měření, jsou data převedena do počítače, kde jsou programem vyhodnocena, a je sestaven přehledný graf naměřených tlaků v průběhu celého dne.

Hlavní výhodou vyšetření je, že k měření dochází v přirozených každodenních podmínkách pacienta – doma, v práci apod. Pacient přichází do ordinace pouze k nasazení přístroje a druhý den k sejmutí přístroje.

Jedná se o vyšetření indikované k potvrzení diagnózy tzv. hypertenze bílého pláště (stav, kdy je krevní tlak v ordinaci falešně zvýšený nervozitou pacienta, zatímco doma v klidu je normální) – to je přínosem zejména pro pacienta, neboť v takovém případě nemusíme přistoupit k nasazení léků ke snížení tlaku. Dále nám tlakový Holter umožňuje sledovat úspěšnost léčby vysokého tlaku v průběhu celého dne a případně upravit medikaci dle zjištěných hodnot.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení